04 Чер

Топ 10 продуктів для красивих зубів

 

07-19-13-food-factor

Гарна посмішка – це, насамперед, здорові і міцні зуби. Комусь це дістається від природи, іншим же доведеться попрацювати над собою, щоб досягти бажаного результату. Насправді, все не так складно, як здається на перший погляд. Пропонуємо вашій увазі десять продуктів, які допоможуть оздоровити зуби, повернувши їм здоров’я і красу.

1. Жорсткі овочі та фрукти (морква, яблука, огірки, буряк)

Морква, яблука, огірки і буряк містять безліч корисних для зубів і ясен вітамінів і мікроелементів, таких, як бета-каротин, вітаміни групи В, D, Е, К, С, РР, кальцій, калій, магній, натрій, фосфор, йод , фтор, залізо, кобальт і срібло, які нормалізують кровообіг в яснах і поставляють необхідні для здоров’я зубів кальцій і фосфор.

Наші зуби і ясна звикли до м’якої, обробленої їжі і перестали нормально функціонувати, в результаті з’явилися наліт і порушення кровообігу. Всього пара жорстких овочів або фруктів на день – і вашим ясен забезпечений хороший масаж, а зубам – позбавлення від відкладень. Крім того, такі овочі стимулюють виділення слини, постійно омиває ротову порожнину і зменшує кількість мікробів і бактерій.

2. Зелень (петрушка, салат латук, цибуля, кріп, селера)

До складу зелені входять важливі не тільки для зубів, але і для всього організму в цілому вітаміни групи В, Е, А, С, РР, калій, кальцій, магній, йод, натрій, фосфор, залізо, бета-каротин і фолієва кислота. Зелень зміцнює не тільки зуби, але і імунітет в цілому, сприяють зміцненню кровоносних судин, покращує процеси кровотворення і усуває кровотечу з ясен.

Петрушка і цибулю володіють природним антибактеріальним, освіжаючим і нищівним запах дією, їх сік проникає у важкодоступні місця, відбілює зуби, видаляє наліт, зміцнює і масажує ясна.

3. Ягоди (смородина, виноград, суниця, журавлина)

Ягоди багаті унікальним поєднанням органічних кислот, пігментів і пектинів, містять в собі вітаміни РР, А, групи В, С, Е, Н, бета каротин ,, кальцій, магній, натрій, калій, фосфор, залізо, йод і фтор.

Сік деяких ягід рекомендують використовувати для профілактики карієсу. Наприклад, клюквеннийсок завдяки своєму бактерицидній дії знижує ймовірність захворювання карієсом. Вважається, що компоненти ягідних соків блокують бактеріям доступ до зубної емалі. Виноград також може застосовуватися при профілактиці карієсу, адже він містить цілий комплекс мінералів і мікроелементів, які роблять благотворний вплив на зуби і ясна. Крім того, у винограді є речовини, які блокують життєдіяльність хвороботворних мікробів в порожнині рота.

Топ 10 продуктів для красивих зубів – Горіхи (мигдаль, кедровий горіх, кешью) 4. Горіхи (мигдаль, кедровий горіх, кешью)

До складу горіхів входять всі незамінні амінокислоти, поліненасичені жирні кислоти, вітаміни А, В, С, D, Е, Р, а також калій, кальцій, магній, фосфор та інші мінеральні елементи, що визначають їх високу живильну цінність. Крім того, горіх кеш’ю містить унікальна речовина, здатне знищувати бактерії, що руйнують зубну емаль. Він володіє антибактеріальними, антисептичними, тонізуючими властивостями, полегшує зубний біль.

Кедровий горіх містить ванадій, який сприяє розвитку кісткової тканини, фосфор, який бере участь у формуванні та збереженні зубів і кісток і грає важливу роль в діяльності м’язів і нервових клітин, кальцій, який є головним компонентом кісток і зубів і необхідний для згортання крові, цілісності клітин і серцевої діяльності.

У мигдалі містяться речовини, що поліпшують стан зубів і ясен, крім того, він має знеболюючу та антіспазматіческім дією.

 5. Молочні продукти (сир, сир, йогурт)

Крім кальцію, калію, магнію і вітамінів А, В і D, корисних для нашого організму в цілому, молочні продукти надають певний вплив і на зуби. Так, йогурт знижує кількість сірководню, який є основним чинником, що викликає неприємний запах з рота, швидко піднімає рівень рН, а фосфати, кальцій і казеїн допомагають мінералізації зубів.

Сир можна вважати ефективним засобом профілактики карієсу, адже він на 60% підвищує концентрацію кальцію в зубній емалі і збільшує обсяг слини, яка містить компоненти, що перешкоджають розвитку карієсу і запалення ясен. Сир містить білки, молочну кислоту, залізо і магній. Він добре засвоюється організмом, а солі кальцію і фосфору, що входять до його складу, беруть участь в утворенні кісткової тканини, харчуванні нервової системи та освіті гемоглобіну в крові.

6. Цитрусові (грейпфрут, лайм, апельсин)

До складу цитрусових обов’язково входить калій, кальцій, магній, натрій, фосфор, залізо, вітаміни групи В, Е, С, РР, які так необхідні організму. Аромати цитрусових не тільки тонізують, піднімають настрій, знижують сонливість і підвищують увагу і працездатність, але і роблять благотворний вплив на зуби і ясна. Наприклад, щоденне вживання грейпфрута знижує кровоточивість ясен і зменшує ризик запальних захворювань ротової порожнини, а адже захворювання ясен є основною причиною втрати зубів.

Також рекомендується вживати в їжу лайм, який сприяє профілактиці карієсу і містить безліч речовин, корисних для зубів і ясен. Кальцій і фосфор, що містяться в лаймі, допомагають емалі протистояти хвороботворним мікробам і карієсу, а ясен поліпшити роботу кровоносних судин і запобігти кровоточивість. При цьому в лаймі містяться органічні кислоти, які, володіючи легким відбілюючим ефектом, що не роз’їдають емаль і не руйнують природну мікрофлору зубів і порожнини рота. Що міститься в апельсинах у величезних кількостях вітамін С підтримує здорову колагенову мережу в яснах, перешкоджає розвитку багатьох стоматологічних недуг, знищуючи бактерії, що викликають карієс і запалення ясен.

7. Морепродукти (риба, креветки)

Морепродукти з точки зору дієтології вважаються практично ідеальною їжею, адже вони багаті мікроелементами і вітамінами, в першу чергу, кальцієм, фосфором, фтором, вітамінами В1 і D, у разі недостатнього присутності яких з’являється крихкість кісткової тканини, захворювання зубів і ясен. Ці елементи зміцнюють здоров’я ясен і сприяють правильному формуванню зубів, покращують колір обличчя і здоров’я волосся, допомагають організму зміцнювати імунну систему.

До складу креветок входять легко засвоювані організмом кальцій, тіамін, рибофлавін, натрій, калій, магній, фосфор, залізо і марганець. Високий вміст кальцію і фтору позначається на профілактиці захворювань зубів і ясен, адже саме ці мінерали служать джерелом для будівництва кісток, росту і збереження зубів, профілактики утворення зубного нальоту і руйнування емалі. Практично кожен вид риби багатий кальцієм, селеном і фтором, Але найбільше цінується саме морська риба та інші морепродукти, які завдяки високому вмісту йоду і кальцію забезпечують протикарієсні защітудля зубів.

8. Яйця (курячі, перепелині)

Куряче яйце містить білки, жири, вуглеводи, 12 основних вітамінів і майже всі мікроелементи. Що міститься в ньому вітамін D є джерелом фосфору і допомагає запобігти псуванню зубів, а яєчна шкаралупа – ідеальне джерело кальцію, який легко засвоюється організмом, в той час як медичні препарати, такі як хлористий кальцій, гіпс і крейду засвоюються погано. Вживаючи подрібнену шкаралупу перепелиних яєць, можна позбутися кровоточивості ясен і зробити свої зуби міцними і здоровими.

9. Мед

Всім відомо, що мед корисний для здоров’я, він є не лише потужним джерелом енергії і засобом підвищення імунітету, але і позитивно позначається на здоров’ї зубів. Особливо багато в меді вітамінів групи B і C, мед володіє антибактеріальними властивостями, надає загальнозміцнюючу і омолоджуючу дію на організм, а пережовування воскових сот сприяє очищенню зубів і дезінфекції порожнини рота, ефективно лікує стоматити і запалення слизових тканин. Прополісом лікують пародонтоз, карієс зубів і запалення ясен, на думку вчених, він зменшує кількість ензимів, що допомагають бактеріям прикріплятися до поверхні зуба. Крім того, в прополісі було виявлено близько ста елементів, що забезпечують захист зубів.

10. Напої (чай, вода)

Як чорний, так і зелений чай дуже корисні для зубів, завдяки вмісту речовин, що зупиняють розвиток бактерій. Антиокислювач катехін, що входить до складу чаю, вбиває бактерії, що викликають карієс і неприємний запах з рота, а значить, випиваючи чашку чаю після їжі, ми освіжаємо дихання і очищаємо ротову порожнину від бактерій, тим самим захищаючи ясна і зміцнюючи зуби.

Чиста питна вода, збагачена фтором, також позитивно впливає на здоров’я зубів. Фторована вода зміцнює емаль зубів і перешкоджає виникненню карієсу, гальмує утворення і накопичення м’якого зубного нальоту, пригнічує життєдіяльність мікроорганізмів, що веде до зниження накопичення органічних кислот в порожнині рота.

Всі ці продукти зроблять позитивний вплив не тільки на ваші зуби, але й на весь організм в цілому. Вживаючи їх щодня, ви насичують організм вітамінами і мінералами, корисними для здоров’я. Коли ваші зуби і ясна стануть міцними і здоровими, то і посміхатися захочеться частіше, а значить, гарний настрій і посмішки у відповідь вам гарантовані!

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>